Sekcje zajęciowe

FOTOGRAFIA – pod okiem specjalisty uczymy się na tych zajęciach jak uchwycić piękno otaczającego nas świata. Cierpliwość i wrażliwość pozwala nam robić niesamowite zdjęcia, które potem samodzielnie wywołujemy w ciemni.

 

GRY EDUKACYJNE – dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć ciała stworzyliśmy zajęcia, na których to mogą ćwiczyć umysł. Szeroka gama gier planszowych rozwija nasz intelekt, ćwiczy koncentracje i pamięć.

 

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE – to zajęcia zarówno grupowe jak i indywidualne. Wraz z grupą bawimy się w różne zabawy psychologiczne, rozwiązujemy testy, wcielamy się w role w celu poznania różnych stanów emocjonalnych, by w razie konieczności umieć się odnaleźć w danej sytuacji. Z kolei na zajęciach indywidualnych razem z psychologiem staramy się rozwiązać nurtujące nas problemy.

 

MAJSTERKOWANIE – ma na celu np. ćwiczenie zdolności manualnych, naukę naprawiania szafek, krzeseł, składanie mebli itp. Dzięki tym zajęciom uczestnicy sekcji będą umieli naprawiać rzeczy codziennego użytku nie tylko w świetlicy ale również we własnych domach.

MODELARSTWO – na tych zajęciach uczymy się nie tylko sklejać modele samolotów, okrętów itp. ale przede wszystkim cierpliwości i konstruktywności.

 

MUZYKOTERAPIA – tą metodę wykorzystujemy w celu uregulowania napięcia psychofizycznego, urytmizowania życia codziennego, usprawnienia umysłowego oraz komunikacji interpersonalnej. Na tych zajęciach bawimy się muzyką, opisujemy ją nie tylko słowami ale również gestami i ruchami całego ciała.

 

OGRODNICTWO – dookoła budynku naszej świetlicy jest mnóstwo zieleni więc zawsze mamy co robić. Ale aby nasza praca przynosiła efekty uczęszczamy na zajęcia teoretyczne poświęcone pielęgnacji i uprawie roślin.

 

PRACOWNIA JĘZYKOWA – wiemy, jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku innym niż ojczysty, dlatego uczymy się mówić i pisać w języku angielskim. Takie zajęcia pozytywnie wpływają na nasz rozwój intelektualny, a przy tym dobrze się bawimy.

 

PRACOWNIA KOMPUTEROWA – za pomocą programów komputerowych uczymy się jak pisać różnego rodzaju pisma, rysować, obsługiwać pocztę elektroniczną i korzystać z Internetu. A gdy mamy chwilkę czasu to z przyjemnością gramy w przeróżne gry edukacyjne, strategiczne itp.

 

PRACOWNIA PLASTYCZNA I MALARSKA – nasza wyobraźnia nie zna granic więc by dać upust naszym emocjom, spostrzeżeniom i myślom udzielamy się na tych zajęciach. Za pomocą farb i pędzli przelewamy nasze „wnętrza” na płótno.

 

PRACOWNIA RĘKODZIELNICZA – a tutaj mamy coś dla Pań jak i dla Panów. Wyszywamy przepiękne serwety, haftujemy obrusy, robimy swetry na drutach, szyjemy odzież oraz rzeźbimy, frezujemy i toczymy.

 

SZARADZIARSTWO – rozwiązywanie krzyżówek to działanie pobudzające proces intelektualny – dlaczego z tego nie skorzystać

 

TRENING EDUKACYJNY – codzienne pogadanki na różnego rodzaju tematy sprawiają, że pogłębia się nasz światopogląd. To na tych zajęciach dyskutujemy o problemach egzystencjalnych, filozoficznych, zdrowotnych, administracyjno – prawnych i wielu innych.

 

TRENING HIGIENICZNY – dbałość o pomieszczenia, z których codziennie korzystamy jest równie ważna jak dbałość o higienę osobistą. Codzienne sprzątanie sprawia, że w czystości chce się przebywać i przyjemnie żyć.

 

TRENING KULINARNY – codzienne gotowanie daje nam mnóstwo satysfakcji a dowolność oraz oryginalność przygotowywanych przez nas potraw zaostrza nasz apetyt. Smacznego!!!

 

WĘDKARSTWO – na ryby, na ryby… . Nauka wędkowania + obcowanie z naturą. Sama przyjemność.

 

ZAJĘCIA KULTURALNO – OŚWIATOWE – na nich czytamy poezję, recytujemy wiersze oraz sami piszemy własne prace. Przelewamy to wszystko co dzieje się w naszych umysłach na kartkę białego papieru, by inni mogli się zastanowić nad sensem życia. A gdy sprzyja temu okazja to idziemy do teatru, kina czy do galerii.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE – posiadamy siłownię i inny sprzęt sportowy, z którego codzienne korzystamy. Dodatkowo uczęszczamy na aerobik, a gdy pogoda nam dopisuje gramy w koszykówkę, siatkówkę i babingtona na świeżym powietrzu, ponieważ w zdrowym ciele zdrowy duch